thumb image

Gündem

ANKARA DİB HALK OYLAMASINI İZLEMEK İÇİN BASIN MERKEZİ KURDU

Anakara DİB, Halk Oylaması sürecini izlemek, doğru bilgi akışını sağlamak, hak ihlallerine müdahale edebilmek amacıyla, 16 Nisan günü Demokrasi İçin Birlik Bürosu’nda bir Basın Merkezi ve Kriz Masası oluşturuyor. Merkezde, değişik yayın organları ve haber kanallarından gazeteciler, avukatlar gün boyu dönüşümlü çalışacak.

DİB’in yaptığı açıklamaya göre, Basın Merkezi, HaberSizsiniz ekibinin katkılarıyla canlı yayınlar yapacak, milletvekilleri, DKÖ temsilcileri, kanaat önderleri ile röportajlar yayınlayacak.

Esas olarak Ankara seçim bölgesi için planlanan merkez, diğer iller de gelen talepleri ilgili ildeki koordinasyon merkezlerine yönlendirecek.

Güncel bilgiler, bir DİB uygulaması olan oyumgüvende.org üzerinden yayınlanacak. Sosyal Medya yayınları @oyum_guvende üzerinden gerçekleştirilecek.

Ankara DİB tüm Ankaralı’ları oylamaya ilişkin her türlü sorun, ihlal, talep için Basın Merkezi ve Kriz Masası ile iletişimde olmaya çağırıyor. İletişim: oyumguvende@gmail.com

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

info@demokrasiicnbirlik.com
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu