thumb image

Genel

HAYIR SUSTURULAMAZ

İstanbul’da 45 gün boyunca omuz omuza, ev ev, sokak sokak, ‘Hayır çalışması’ yaptığımız 38 arkadaşımız 19 Nisan sabahı evlerinden göz altına alınmış ve Vatan Emniyet’e götürülmüştür. Gözaltı nedeni, “Evet’in meşruiyetini tanımamak” şeklinde duyuruldu. Oysa meşru olmayan, hukuka aykırı YSK kararları ve şaibeli referandum sonuçlarıdır.

Hayır’a yönelik bu hukuksuz gözaltılar; her türlü baskı, şantaj, karalama girişimine karşı halkımızın verdiği güçlü ‘Hayır’ yanıtına karşı siyasi bir saldırı ve sindirme girişimidir.  Hayır’ın sandıkta ortaya çıkan meşru gücünü geriletme, Hayır’ı karalama ve yasadışına itme çabasıdır.

Hayır’a operasyon emri verenlere mesajımız şudur: Hayır artık bir kelime değil, bir gerçektir.

Hayır; demokrasiye, insan haklarına, kuvvetler ayrılığına inanan; tek kişiye denetimsiz kuralsız yönetme yetkisinin verilmesine karşı çıkanların güçlü sesidir.

Hayır Türkiye’nin yarısından fazlasıdır, milyonların ortak duruşudur.

Polis operasyonları, mesnetsiz iddialar, gözdağları, baskılar, saldırılar, usulsüzlükler, hileler Hayır’ın sesini kısamaz. Hayır’ımıza sahip çıkıyoruz.

Hayır’a yönelik başlatılan antidemokratik saldırılar son bulsun, gözaltına alınan arkadaşlarımız hemen serbest bırakılsın.

Hayır Meclisleri

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

[email protected]
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu