thumb image

Genel

“TEMİZ BİR SEÇİM” TALEBİ YAYILIYOR!

Demokrasi için Birlik, Diyalog Grubu, Hak ve Adalet Platformu, Önce Demokrasi ve Yurttaş Girişimi ortak çağrısıyla yapılan OHAL’SİZ, DEMOKRATİK, ADİL, TEMİZ BİR SEÇİM İSTİYORUZ konulu basın toplantısı ve çağrının ardından “Temiz bir Seçim” talebi yaygınlaşıyor. 

  • Emek Partisi, “adil ve temiz seçime dair” yurttaşlarda varolan kaygı ve taleplerin Meclise ve kamuoyuna ulaştırılması için çalışma başlatmaları konusunda il örgütlerine yazı gönderdi.
  • SYKP, bir genelge ile örgütlü bulunduğu her yerde, İstanbul’da yapılan basın toplantısı çerçevesinde demokrasi güçleriyle ortak etkinlikler yapmayı üyelerine önerdi.
  • HDP, İl Örgütlerini konu hakkında duyarlı olmak ve demokrasi güçleri ile ile birlikte hareket etmek, desteklemek konusunda bilgilendiriyor.

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

info@demokrasiicnbirlik.com
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu