thumb image

Genel

SEZGİN TANRIKULU, “HERKES İÇİN DEMOKRASİ” PROGRAMINDA

WeBiz ve DİB ortak yayını “Herkes İçin Demokrasi” programının bu haftaki konuğu Sezgin Tanrıkulu. Aşağıda; söyleşiden notlar ve program kaydını paylaşıyoruz.

“Trol arkadaşları sevindirmeyeceğiz, sağlığım gayet yerinde, mücadeleye kaldığımız yerden devam edeceğiz.”

“Taksim Meydanı’nın beton hali ve çok tartışılan seyyar lale saksıları AKP’nin siyaseti betonlaştırmasının, Erdoğan’ın şehircilik ve belediye anlayışının yansımasıdır.”

Esenyurt Belediye Başkanı adaylığı iddiaları: ”Benim böyle bir iddiam, talebim yok; ben Türkiye için siyaset yapıyorum, iddialar benim dışındadır.”

“Seçim İttifakı, tamamen seçimi kazanmak için yapılmış bir hamledir, HDP’nin de içinde olduğu barış isteyen, demokrasi güçleri AKP-MHP ittifakı karşısında bir araya gelmelidir.”

“OHAL ortamında seçime gidilemez, öncelikle kaldırılması için çalışmak gerekiyor. Sandık güvenliği için, tüm muhalefet partilerinin ortak sandık güvenliği için ortaklaşması lazım. Türkiye genelinde sandık başında 1 milyon kişi hedefliyoruz.”

“Bir günde bir siyasi parti başkanının devletin imkanlarını kullanmadan bir kaç ile gitmesi, hele de Doğu’da mümkün değildir. Bize Roboski için taziye helikopteri bile tahsis etmediler. Erdoğan Cumhurbaşkanlığı imkanları ile parti kongresi yapıyor.”

“Sayın Erdoğan iktidara geldiklerinde 1,5 ayda OHAL’i kaldırdıklarını söyledi, bu yalandır. Kademeli olarak kaldırılan OHAL kararı bir önceki hükümete aittir.”

“Eskişehir’de yaşanan akademisyen katliamı ne kadar korkunç bir ortamda yaşadığımızın resmidir. Geçen hafta Bursa’da muhtarlara kalaşnikof eğitimi verilmesi ile ne hedeflenmektedir? Bireysel silahlanma özendiriliyor.”

“Erdoğan’ın “Megri megri (ağlama) şarkısıyla başlattığı çözüm sürecinden sonra geldiğimiz yer “yaylalar yaylalar” oldu. Çok önemli bir çözüm fırsatı kaçırıldı.”

Cinsel İstismar Yasa Tasarısı: “Yasa henüz komisyona gelmedi, ancak çocuğu odağına almayan, cezasızlık politikası ile bu düzenleme AKP’nin zihniyetini yansıtıyor. Çocuk istismarında yüzde 700 artık neden oluyor?”

Enis Berberoğlu’nun hapisteki 300. günü: “Enis Berberoğlu tutuklu değil, tutsaktır. Hakimlere sesleniyorum, bu adalet bir gün size de lazım olacak.”

 

 

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

[email protected]
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu