thumb image

Genel

“FARKLILIKLARIMIZLA BİR ARADA YAŞAMAYI YEĞLİYORUZ”

14 Mayıs Pazartesi akşamı Adalar Demokrasi Meclisi’nin çağrısıyla CHP, HDP, İyi Parti ve Saadet Partisi İlçe başkanları “Seçim Süreci ve Güvenliği”ni konuşmak amacıyla bir araya geldi. Bu buluşma Adalar ilçesinin genel Türkiye seçim atmosferinden farklı bir havada ilerleyeceği sinyallerini verdi. “Farklılıklarımızla bir arada yaşamayı yeğliyoruz” mesajının çıktığı toplantı; geleceğe dönük umutları arttırdı. Seçim süreci ve güvenliğinin bir forum düzeyinde gerçekleştiği toplantıya geniş çağrı yapılmamasına rağmen dört adadan 60’a yakın adalı katıldı.

Seçim süreci ve güvenliği ile ilgili ortaklaşma, toplantının hemen başında sağlandı. Saadet Partisi Adalar İlçe Başkanı FesihTaybar “birlikte hareket potansiyelimiz var, görünür kılarsak büyük bir iş başarmış oluruz” dedi. İyi Parti Adalar İlçe yöneticisi Haluk Derman’ın “biz Adalar olarak zaten her zaman farklılıklarımızla bir arada yaşamaya alışkınız ve siyaseten de İttifak partileri olarak bir arada ve HDP ile birlikte hareket etmeliyiz” mesajı verdi. CHP Adalar İlçe Başkanı Mustafa Kerem Tunç “seçim sürecinde ev ziyaretlerinin işlevinin rolüne” dikkat çekerek, kendi çalışma pratiklerinden örnekler verdi. Saadet Partisi temsilcisi Fesih Taybar‘ın “ev ziyaretleri birlikte yapılmalıdır” önerisi tüm parti temsilcileri tarafından destek gördü.  İyi parti Temsilcisi Haluk Derman seçim propagandası için ortak çadır açılabileceğini de belirtti. HDP Adalar İlçe Eşbaşkanı Katrin Nikolao “HDP bu seçimde kilit parti konumundadır ve baraj altında kalması halinde HDP’nin 70 civarındaki vekili AKP’ye gidecektir” diyerek önemli başka bir konuya dikkat çekti. Özellikle sandık güvenliği ve sandıkların adalar arasında taşınması sırasında birlikte hareket edilmesi konusu gündeme geldi.
Toplantıyı izleyen katılımcılardan birinin “Savaş denizinde Adalar olarak barış damlası olacağız” cümlesi toplantı atmosferini en iyi özetleyen cümlesiydi. Toplantı sonunda katılım gösteren partilerin temsilcileri bir koordinasyon oluşturmaya karar verip Adalar Demokrasi Meclisi’nin ikinci bir çağrısıyla halka açık bir toplantıda “ikinci kez bir araya gelmeye hazırız” mesajı verdiler.

facebook.com/HAYIRAdalar

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

info@demokrasiicnbirlik.com
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu