thumb image

Gündem

“HAVALİMANI İŞÇİLERİNİN YANINDAYIZ”

       

Demokrasi için Birlik, Diyalog Grubu ve Yurttaş Girişimi, 3. Havalimanı inşaatında yaşananlar için ortak bir basın bildirisi yayınladı.

İşçilerin, bir defter kağıdına tükenmez kalemle yazdığı, öncesinde defalarca işverenle paylaşıldığı halde yanıt alamadıkları taleplerini kamuoyuna bir kez daha taşıyan açıklamada “İşçilerin meşru ve haklı eylemlerinin yanında” durulduğu vurgulanıyor.

İşçilere yapılan muamelenin hukuka, yasalara aykırılığı vurgulanan açıklamada “İşçilerin talepleri karşılanmalı, gözaltına alınan işçiler serbest bırakılmalı, zulmü ve haksızlık son bulmalıdır” talebi dile getiriliyor.

DİB, Diyalog Grubu, Yurttaş Girişimi‘nin Ortak Basın Açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz. 

Click here for English version of Joint Press Release by Union for Democracy, Group for Dialogue, Citizens’ Initiative

Cliquez ici pour la version Française du Cominiqué de Presse Commun de l’Union pour la Démocratie, le Groupe pour le Dialogue, Initiative des Citoyens

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

info@demokrasiicnbirlik.com
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu