thumb image

HAYIRlı Haberler

HOPA’DA “YERELE SOLDAN BAKMAK” ETKİNLİĞİ

Artvin Hopa’da CHP, HDP, Halkevleri ve ÖDP’nin katılımıyla kurulan Hopa Yerel Yönetim İnisiyatifi’nin “Yerele soldan bakmak” etkinliği gerçekleştirildi. Hopa Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda bir araya gelen Hopalılar ve inisiyatif bileşenleri yerel seçimlere giderken birlikte neler yapılabileceğini konuştu.

Sendika.org’un haberine göre, toplantı Hopa CHP İlçe Başkanı Adnan İskender, ÖDP Artvin İl Yöneticisi Mimar Mahmut Zeytinci, Hopa Halkevi yöneticisi Kamil Ustabaş ve HDP adına Hopa Eski Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu katıldı.

Ustabaş’ın gerçekleştirdiği açılış konuşması sonrası, Mahmut Zeytinci yerel yönetimlerin ortaya çıkışı ve planlanışı hakkında bilgileri aktardı.

Hopa Eski Belediye Başkanı Topaloğlu, “Hopa’da sol emin adımlar atarak, bu çalışmamızı sokağa taşıyıp daha da güçlenerek AKP’yi yenebiliriz” ifadelerini kullandı.

Son olarak söz alan ve Halkevleri adına konuşan “Bu kentin kahrını 7/24 devrimciler çekiyor. O yüzden aday olmak gibi bir hakkımız var. 31 Mayıs Hopa olaylarında bir aradaydık şimdi yeniden bir arada başarabiliriz” şeklinde konuştu.

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

info@demokrasiicnbirlik.com
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu