thumb image

Gündem

#SÜREBİTTİ… AHMET HAKAN ASLINA DÖNDÜ…

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı YSK eliyle gaspedilen Adayı Ekrem İmamoğlu, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın programında soruları yanıtladı.

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan israfları anlatmaya başlaması üzerine Ahmet Hakan’ın programı “Zamanımız doldu”, “Süre bitti” diyerek erken bitirmesi dikkat çekti. Ahmet Hakan’ın programı erken bitirmesi sosyal medyada büyük tepki çekti.

Ekrem İmamoğlu programa çıkmadan önce “Bu akşam saat 22.00’de Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programının konuğuyum” paylaşımı yapmıştı. Programın erken bitirilmesi sosyal medyada tepki çekti.

Ekrem İmamoğlu, İBB’deki israf ve yolsuzluklarla ilgili açıklamalarda bulunurken program reklam arasına sokuldu, daha sonra da sonlandırıldı. Sunucu Ahmet Hakan’ın saat 23.30 sıralarında ‘zamanımız bitti’ demesinin ardından İmamoğlu’nun, “(Bitiş saati) 00.00 diye biliyordum” demesi dikkat çekmişti.

#SüreBitti mesaj başlığı ile TT olan konuya ilişkin toplumun her kesiminden mesaj yağdı.

Gazeteci Emin Çapa, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Kesin bilgi olarak yazıyorum. Evet Ekrem İmamoğlu yayını bitsin diye reji telefonla arandı. Evet yayının tekrarının konulmaması talimatı verildi. #SüreBitti (Böylece ayrıldığım kanalla ilgili konuşmama kuralımı 15 ay sonra ilk kez yıkmış oldum” diye yazdı.

İMAMOĞLU’NUN DEĞERLENDİRMESİ

CNN Türk’te katıldığı programı Ahmet Hakan’ın erken bitirmesini değerlendiren İmamoğlu, “Benim gözümde gazeteci çok saygın bir yerde. Bana sorulan ters sorular beni rencide etmez. Ama şu tarafı üzer. Eğer bir savunma mekanizması geliştiriyorsanız o zaman bir dakika derim. Benim dün akşam üzüldüğüm konu buydu. Sayın Hakan’ın bu tarafından şikayetçi değilim. Esas değinmemiz gereken konulara değinemedik.” dedi.

 

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

[email protected]
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu