thumb image

Gündem

HIZLI DEĞİL, TAHRİP GÜCÜ YÜKSEK!

Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, 8 Temmuz 2019, Pazartesi günü, Çorlu tren faciasının yıldönümünde bir basın toplantısı düzenleyerek, Uzunköprü-Halkalı seferini yapan yolcu treninin8 Temmuz 2018 günü Çorlu-Sarılar Bölgesinde raydan çıkmasına ilişkin EMO istanbul Şubesi değerlendirme raporunu kamuoyu ile paylaştı.

“Bir dizi ihmal ve en önemlisi kabul edilemez sistem hataları sonucu gerçekleşen bu olayın ayrıntıları bilirkişi raporu, TCDD teftiş heyeti raporu ve TMMOB ye bağlı ilgili odaların yaptığı çalışmalar sonucunda oldukça netleşmiştir.” tesbiti yapılan raporun tamamına aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.

Çorlu tren kazasına ilişkin EMO İstanbul Şube Değerlendirme Raporu

Basın Toplantısında çeşitli siyasal parti, meslek örgütü ve demokratik kitle örgütleri adına söz alan temsilciler, kazada yaşamını yitirenlerin ailelerine yönelik polis şiddetini ve mahkemenin tavrına tepki gösterdiler.

DİB Sözcüsü Nesteren Davutoğlu, Güvenli ulaşım ve yaşam hakkı üzerinden devletin sorumluluklarını hatırlatarak, gerçeklerin ortaya çıkması için anayasal güvence altındaki; bilgi edinme, hak arama hakkının kullanılması yönelik devlet şiddetini eleştirerek sorumluların derhal cezalandırılmasını, hakların kullanımının önündeki tüm engellerin kaldırılmasını talep etti.

Basın toplantısına ilişkin haber videosunu ve Artı TV Gün Başlıyor programında Derya Dilben ve Nazım Alpman’ın konuğu olan EMO İstanbul Şubesi Başkan Yardımcısı Hakkı Ocakaçan’ın açıklamalarını  aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

info@demokrasiicnbirlik.com
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu