thumb image

HAYIRlı Haberler

ALİ DENİZ UZATMAZ ADINA HALK KÜTÜPHANESİ

Ankara Garı’nda 10 Ekim 2015 tarihinde IŞİD saldırı sonrası yaşamını yitiren 109 kişiden birisi olan 19 yaşındaki Ali Deniz Uzatmaz adına Gaziantep’te bir Halk Kütüphanesi kuruluyor

Ankara’da 10 Ekim 2015 günü sabah saat 10.04 civarında Ankara Garı’nda meydana gelen elim patlamada 109 vatandaş hayatını kaybetmiş, 500’ü aşkın vatandaş da yaralanmıştı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en ölümcül bombalı intihar saldırısını ise IŞİD üstlenmişti. Bombalı saldırıda yaşamını kaybedenler arasında yer alan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali Deniz Uzatmaz’ı ise Gaziantepli arkadaşları unutmadı ve hayatını kaybedişinin 4. yıldönümünde 10 Ekim 2019’da açılışı yapılmak üzere bir Halk Kütüphanesi için kolları sıvadı. Emek Partisi’nin gençlik yapılanmasında yer alan Emek Gençliği tarafından düzenlenen kampanya dolayısıyla da Türkiye geneline ‘kitap bağışı’ çağrısı yapıldı.

Gaziantep’te 10 Ekim 2019 günü açılmaı planlanan Ali Deniz Uzatmaz Halk Kütüphanesi, 4 yıl önce yaşamını kaybeden genç üniversite öğrencisiyle birlikte yaşamını kaybeden diğer 108 kişinin de hatırlanması adına önemli bir çalışma olacak. Kütüphaneye kitap bağışı yapmak isteyen vatandaşlar ise “Bey Mahallesi, Atatürk Bulvarı Nuri Akınal Apt. K.3 No:49/5 Şahinbey-Gaziantep” adresine kitapları yollayabilecekleri gibi 0545 595 27 99 numaralı telefondan konuyla ilgili bilgi alabilecek.

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

[email protected]
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu