thumb image

HAYIRlı Haberler

İKTİDAR MİLİSİ BEKÇİ İSTEMİYORUZ.

YURTTAŞLARIN GÜVENLİĞİ BASKI ZORBALIK VE HUKUKSUZLA SAĞLANAMAZ.

Bekçilerin, vatandaşlara kimlik sormak, gözaltına alabilmek, gösterilere müdahale etmek gibi  yetkilerle donatıldığı yasa teklifi, iktidar kontrolünde bir milis gücü kurulmak istendiği ortaya koyuyor.  

Tek adam rejimi, zorbalık ve baskı yaratan güvenlikçi politikalarıyla yurttaşların güvenliğini sağlamaya çalışmıyor, iktidarda kalabilmek için tamamen hukuk dışı yeni baskı mekanizmaları yaratıyor. 

Çünkü ekonomik kriz, yoksulluk ve işsizlik karşısında hiçbir çözümü yok. Sokaklara dökülecek, iktidarını sarsacak toplumsal tepkiden korkuyor. 

Fikrini ifade etmeyi, toplantı ve gösteri yapmayı, örgütlenmeyi yasaklayarak, yeni milis güçleri kurarak  toplumu baskı altında tutmaya çalışıyor.

AKP İKTİDARI SARSILIYOR

Türkiye her bakımdan sarsılıyor. Elazığ depremi halka “Son 21 yıldan beri toplanan deprem vergileri nerede?” diye sorduruyor.

Başkent Gaz’ın Kızılay üzerinden Ensar vakfına yaptığı bağış, yandaşlara peşkeş çekmek için kamulatırılan araziler, kamu ihaleleri, imar rantları üzerinden yolsuzluklarla, dini duygular sömürülerek şekillenen servet transferini gözler önüne seriyor. 

“Çatlasanız da patlasanız da yapılacak” denilen Kanal İstanbul arazisinin iktidar yandaşlarına parsellendiğini öğreniyoruz.

İktidarı sarsılan tek adam rejimi ayakta kalabilmek için anti demokratik yasaları ve cezasızlık güvencesini arkalarına alarak sayısız hak ihlali yaratan kolluk güçlerinin yanı sıra şimdi de mesleki eğitim almamış, yeterliliği olmayan genç issizlerden yeni bir milis gücü yaratmaya çalışıyor.

GÜVENLİK BASKI İLE DEĞİL ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİYLE SAĞLANIR

Demokrasi için Birlik, olarak iktidarın bekçiliğini yapacak milis gücü istemiyoruz.

Yurttaşların güvenliğini sağlamak yalanıyla yaratılmaya çalışılan hukuk dışı baskı mekanizmalarına karşı bütün gücümüzle hayır diyoruz. 

Ülkemizin ve yurttaşlarımızın güvenliği, ancak hukuka, insan hak ve özgürlüklerine koşulsuz bağlılıkla, alabildiğine demokrasiyle sağlanabilir.

PDF Dosyasına buradan ulaşabilirsiniz.

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

[email protected]
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu