thumb image

HAYIRlı Haberler

YÜRÜYÜŞLER…

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu* ve Avukat Haluk İnanıcı**,  29 Haziran, Pazartesi 18:00’de Karantina TV canlı yayınlanan programda, DİB Meclis üyesi, Gazeteci Ayla Türksoy’un konuğu oldu.

Filiz Kerestecioğlu ve Haluk İnanıcı, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen HDP’nin “Darbeye karşı demokrasi” yürüyüşü ve Baro Başkanlarının yürüyüşü üzerinden;

  • Demokratik hakların kullanımı,
  • İktidarın yürüyüşlerden neden çok çekindiği,
  • Parlamentoya sıkıştırılmaya çalışılan muhalefet anlayışına karşı etkin muhalefet yöntemlerini,
  • Sivas Katliamının yıldönümünde, katliamlar, toplumsal cinayetlerin nasıl önlenebileceğini konuştular.

Demokrasi için Birlik, 29 Haziran’da aynı konuda “Efil Efil Esen Yele Merhaba” başlıklı bir basın açıklaması yaptı.

Karantina TV canlı yayınlarına Facebook, Twitter ve Youtube’dan ulaşılabiliyor:
Facebook: https://www.facebook.com/karantinatv1
Twitter: https://twitter.com/karantinatv
Youtube: https://www.youtube.com/karantinatv1

*Filiz Kerestecioğlu: Hukuçu, Kadın hakları savunucusu, HDP Ankara Milletvekili. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türkiye Grubu üyesidir. AKPM Ayrımcılıkla Mücadele ve Eşitlik Komisyonu 3. başkan yardımcısıdır. İsviçre’de Nokta Dergisi’nin temsilciliğinde çalışmış aynı zamanda Türkçe ve İngilizce dil öğretmenliği de yaptı. “Kadınlar Vardır” adlı şarkının söz yazarı ve bestecisi. İstanbul Barosu’nda çeşitli görevlerde bulundu.

**Haluk İnanıcı: Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. İstanbul Barosu üyesi. Fransızca bilen İnanıcı ağırlıklı olarak Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku, Basın Hukuku, Teknoloji ve Bilişim Hukuku, Yazılım Hukuku, Rekabet Hukuku, Şirketler Hukuku alanlarında çalışmaktadır. Mesleki yazı ve makalelerinin yanı sıra, Avukatlık mesleğinde etik ve meslek kuralları ile ilgili çalışmaları sürdürüyor.

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

[email protected]
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu