thumb image

HAYIRlı Haberler

İKİ ERTELEME

Karantina TV’de canlı olarak yayınlanan Demokrasi için Birlik programının konukları, ‘Ekmek ve Gül’den Avukat Gülşah Kaya* ve DİSK Yönetim Kurulu üyesi, Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Seyit Aslan**,  İstanbul Sözleşmesi ve Kıdem Tazminatları üzerinden, iktidarın kazanılmış haklara yönelik saldırılarını, kadınların ve emekçilerin kararlı direnişlerinin sonuçlarını değerlendirdiler. _Şimdilik_ geri çekilmiş gibi duran iktidar ve sermaye güçlerine karşı kalıcı, topyekün çözümler masaya yatırıldı.

Program 10 Ağustos, Pazartesi 18:00’de Karantina TV’de yayınlandı.

Demokrasi için Birlik programı, her hafta pazartesi günleri Dib Meclis üyesi, gazeteci Ayla Türksoy yönetimde Karantina TV’de canlı olarak yayınlanıyor.

Karantina TV canlı yayınlarına Facebook, Twitter ve Youtube’dan ulaşılabiliyor:
Facebook: https://www.facebook.com/karantinatv1
Twitter: https://twitter.com/karantinatv
Youtube: https://www.youtube.com/karantinatv1

DİB’in bu konulara ilişkin yakın dönemdeki basın açıklamaları:

“Kadınlar Hayatlarından ve Haklarından Vazgeçmeyecek” 

Halkın, Başkanlık Rejimindeki İki Yılı

Kadınlar Hayatlarından ve Haklarından Vazgeçmeyecek

Efil Efil Esen Yele Merhaba

15-16 Haziran Direnişinin 50. Yılında Herşeyi Mücadele Belirleyecek

Zulmün Şafağından Halkçı Bir Seçenek Yaratabilmek

Sabahın Bir Sahibi Olmalı Artık

Normal Ne Yana Düşer Usta, Ölüm Ne Yana, Açlık Ne Yana


*Gülşah Kaya: Avukat. İstanbul Barosu’nda çeşitli komisyon çalışmalarında görev aldı. Ekmek ve Gül Dergisinde yazıları, röportajları yayınlandı. Kadın hakları, çocuk istismarı, toplumsal cinsiyet konusunda çeşitli çalışmalarda yeraldı. Halit Çelenk Hukuk ödüllerinde, Barış Işık, Birkan Bulut ve Fulya Alikoç ile birlikte hazırladığı “Duymak Zorundasınız: 10 Ekim Katliamı Davası” isimli kitap Seçici Kurulu Özel Ödülü’ne değer görüldü.

**Seyit Aslan: Cam, metal, tekstil, kimya işkollarından sonra 2002 yılında gıda işkolunda çalışmaya başladı. İlk olarak Gıda-İş sendikası İstanbul Şube Başkanlığı’na, 2004 yılında ise Gıda-İş Genel Sekreterliği’ne seçildi. Üç dönem Gıda-İş Genel Sekreterliği görevini sürdürdükten sonra, Gıda-İş’in 29 Kasım 2015 tarihinde yapılan 32. Olağan Genel Kurulu’nda Gıda-İş Genel Başkanlığı’na seçildi. 3 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilen Gıda-İş 33. Olağan Genel Kurulu’nda yeniden Gıda-İş Genel Başkanı seçilen Aslan, 14-16 Şubat 2020 tarihlerinde düzenlenen DİSK 16. Genel Kurulu’nda DİSK Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

Ayla Türksoy: Gazeteci, Yazar. DİB Koordinasyonu üyesi. Gazetecilik ve Felsefe Eğitimi gördü. Çeşitli gazete, dergi, internet haber sitelerinde ve TV kanallarında yapımcı, sunucu, editör, muhabir olarak çalıştı.  Yayınlanmış kitapları bulunan Türksoy çeşitli gazete ve internet haber sitelerine haber, röportaj ve makale üretmeyi sürdürmekte.

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

[email protected]
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu