thumb image

HAYIRlı Haberler

12 EYLÜL’ÜN 40. YILINDA “DARBELER KİTAPLIĞI”

12 Eylül’ün 40. Yılında Erdal Eren Kitaplığı “Darbeler Özel Bölümü” Kuruluyor!

12 Eylül askeri darbesinin üzerinden kırk yıl geçti. Ülkenin kaderini değiştiren bu karanlık darbenin 40. yılında darbeleri unutmamak, unutturmamak, yeni nesillere yaşananları aktarmak, bu dönemlere dair bilinmeyenleri ortaya çıkarmak, bu konuda bilgi edinmek ve araştırma yapmak isteyenler için bir kaynak oluşturmak amacıyla Erdal Eren Kitaplığı “Darbeler Özel Bölümü” oluşturuluyor.

Bu amaç için bir araya gelen, Ataşehir Kent Konseyi ve Sosyal Araştırmalar Vakfı öncelikle, 12 Mart ve 12 Eylül darbeleri dönemlerine ilişkin kitaplar ve ulaşılabilecek diğer belgelerle oluşturulacak, “Darbeler Özel Bölümü Kitaplığı” için çalışmalarına başlamıştır.

Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı’nın içinde yer alan, Erdal Eren Kültür Merkezi’nin kitaplığı, projenin ana mekânı olarak belirlendi.

Darbeler Özel Bölümü destek çağrısında bulundu.

Bu projede, o dönemlere ilişkin siyasi, bilimsel, edebi içerikli kitapları, belgeleri, anıları bir araya getirerek arşivlemek ve kayıt altına almak; Erdal Eren Kitaplığı “Darbeler Özel Bölümü”nü gerçekleştirmek için başta yayıncı kuruluşlar olmak üzere herkesten destek bekleniyor..

Kitap ve Belge Bağışları için:

www.atasehirkentkonseyi.org

Erdal Eren Kültür Merkezi,
Mustafa Kemal Mah. 3004 cadde. 3091 sok. No:1 Ataşehir / İstanbul Mobil: 0530 926 1001

Bağışlar nasıl gönderilecek?

İstanbul içi bağışlar “Postacı” kargo ile ücretsiz gönderebiliyor.

09.00-17.30 arası hafta içi Tel: 0212 283 1010

Your içinden bireysel gönderiler için PTT Kargo indirimli fiyatları:

1 kilograma kadar 5 TL

30 kilograma kadar % 50 indirimli

30 kilogram üstü % 30 indirimli

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

[email protected]
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu