thumb image

HAYIRlı Haberler

ADALET Mİ, HINÇ MI?

Karantina TV’de canlı olarak yayınlanan DEMOKRASİ GÜNCESİ programının konusu “Osman Kavala Davası; Adalet mi, Hınç mi?”. 

AİHM eski yargıcı, DİB sözcüsü Rıza Türmen* ve Anadolu Kültür Direktörü Asena Günal**‘ın konuk olduğu programın yapımcısı ve yönetmeni, DİB Koordinasyonu üyesi, eğitimci Birsen Temir Saraç. Program 04 Şubat, Perşembe günü 17:00’de Karantina TV’de yayınlandı.

5 Şubat’ta görülecek Osman Kavala Davası öncesinde; dava süreci ve Türkiye’deki adalet sisteminin olası sonuçları değerlendirildi. Program, aynı zamanda; Kavala’ya destek, adalete çağrı amacı taşıyordu.

Karantina TV canlı yayınlarına Facebook, Twitter ve Youtube’dan ulaşılabiliyor:

Facebook: https://www.facebook.com/karantinatv1
Twitter: https://twitter.com/karantinatv
Youtube: https://www.youtube.com/karantinatv1


*Rıza M. Türmen: Hukukçu, diplomat. AİHM eski yargıcı. Eski Milletvekili. 1996-1998 ardı Avrupa Konseyi daimi temsilcisi. Singapur, Bern eski Büyükelçisi.DİB sözcüsü.  

**Asena Günal: Anadolu Kültür Direktörü.

Birsen Temir Saraç: ODTÜ Mezunu. Eğitimci. DİB Koordinasyonu üyesi. Alevi kadınlar birliği ve Anadolu Kadın Hareketi Başkanı.

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

[email protected]
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu