thumb image

HAYIRlı Haberler

8 MART ve KADINLAR

Karantina TV’de canlı olarak yayınlanan DEMOKRASİ GÜNCESİ programının konusu “8 Mart ve Kadınlar”. 

Kadın mücadelesi ve sorunların konu edildiği programın konukları, Avukat İlke Işık*, TÖP Sözcüsü ve DİB Koordinasyonu üyesi Perihan Koca**, HDP Milletvekili Züleyha Gülüm*** ve DİB Koordinasyonu üyesi, yazar Ayşegül Devecioğlu****. Programın yapımcısı ve yönetmeni, DİB Koordinasyonu üyesi, eğitimci Birsen Temir Saraç. Program 08 Mart, 21:30’da Karantina TV’de yayınlandı.

Karantina TV canlı yayınlarına Facebook, Twitter ve Youtube’dan ulaşılabiliyor:

Facebook: https://www.facebook.com/karantinatv1
Twitter: https://twitter.com/karantinatv
Youtube: https://www.youtube.com/karantinatv1


*İlke Işık: Avukat. Ankara Barosu üyesi. 10 Ekim Ankara Katliamı Davası Avukat Komisyonu Üyesi

**Perihan Koca: Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) Sözcüler Kurulu Üyesi ve dönem sözcüsü, DİB Koordinasyonu üyesi. Mor Çatı üyesi. Yazar.

***Züleyha Gülüm: 27. Dönem HDP Milletvekili. Avukat. Sosyalist Feminist Kolektif ile Özgürlükçü Hukukçular Platformu Kadın Komisyonu üyesi olarak kadın özgürlük mücadelesinde yer aldı. Aynı zamanda kadın dernekleri ve kadın kooperatif çalışmalarında aktif rol aldı. Feminist mücadele içinde yer almaya devam etmektedir.

****Ayşegül Devecioğlu: Yazar. DİB Koordinasyonu üyesi. Gazete, dergi ve televizyonlarda değişik kademelerde çalıştı. Çeşitli dergilerde makaleleri, denemeleri yayımlandı.  Ağlayan Dağ Susan Nehir romanı ile Orhan Kemal Roman Armağanı’nı kazandı.

Birsen Temir Saraç: ODTÜ Mezunu. Eğitimci. DİB Koordinasyonu üyesi. Alevi kadınlar birliği ve Anadolu Kadın Hareketi Başkanı.

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

[email protected]
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu