thumb image

HAYIRlı Haberler

ORTAK AÇIKLAMA: “ÖMER FARUK GERGERLİOĞLU’NUN YANINDAYIZ!”

Anayasa’nın 80. maddesi uyarınca bütün yurttaşları temsilen Meclis’te bulunan Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun vekillik hakkının gasp edilmesi demokrasimiz adına bir utanç tablosudur. 

 Yıllar önce medyada yayınlanmış ve halen bir soruşturma konusu yapılmayan bir haberi sosyal medya hesabından paylaştığı için hakkında verilen cezanın hukuk normlarıyla ilgisi olmadığı, siyasi bir karar olduğu açıktır. Bu karar, vicdanlara hitap eden sesiyle haksızlığa uğramış her kesimden insanın hakkını savunan bir milletvekilinin susturulmasını amaçlamaktadır.

Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun hak, hukuk ve demokrasi mücadelesinin yanında yer alıyor, Anayasa Mahkemesi’nin başvuruyu bir an önce inceleyerek hak ihlali kararı vermesini bekliyoruz.

2017 Bodrum Yurttaş İnisiyatifi.
78’liler Girişimi Ankara Meclisi.
Ankara Düşünceye Özgürlük Girişimi.
Demokrasi için Birlik (DİB)
Diyalog Grubu.
Doğu-Güneydoğu Dernekleri (DGD) Platformu.
Eşit Haklar İçin İzleme Derneği (EŞHİD).
Hak ve Adalet Platformu.
İnsan Hakları Gündemi Derneği.
Punto 24 Bağımsız Gazetecilik Derneği (P24)
Türkiye-Almanya Kültür Forumu.
Yurttaş Girişimi.
Yurttaşlık Derneği.

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

[email protected]
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu