thumb image

HAYIRlı Haberler

BİR YANDA EKMEK, ADALET, ÖZGÜRLÜK, BİR YANDA KİR, PİS, PAS…

Karantina TV’de canlı olarak yayınlanan DEMOKRASİ GÜNCESİ programı bu hafta “Bir yanda “Ekmek, Adalet, Özgürlük”, Bir yanda kir, pis, pas…” başlığını taşıyor.

Siyasal ve toplumsal sistemdeki çürümüşlüğe karşı “Bizim de sözümüz var” diyenlerin hazırlığını sürdürdüğü Demokrasi Konferansı’nın konu edildiği programın konukları; Sanatçı Pınar Aydınlar* ve Gazeteci Necdet Saraç**. Programın yapımcısı ve yönetmeni, DİB Koordinasyonu üyesi, eğitimci Birsen Temir Saraç.

Karantina TV canlı yayınlarına Facebook, Twitter ve Youtube’dan ulaşılabiliyor:

Facebook: https://www.facebook.com/karantinatv1
Twitter: https://twitter.com/karantinatv
Youtube: https://www.youtube.com/karantinatv1


*Pınar Aydınlar: Sanatçı. İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nı kazandı ve Temel Bilimler Bölümü’nden mezun oldu. Türkü Söylemek Lazım, Kırmızı Gül, Mavi Bir Düş gibi albümleri bulunmaktadır. Pınar Aydınlar bir konseri sırasında söylediği sözlerden dolayı, 2011 yılında 10 aylık bir hapis cezasına çarptırıldı.

**Necdet Saraç: Gazeteci. Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi mezunu. Almanya’da birçok sosyal-kültürel proje yaptı, Türkçe ve Almanca iki dilli bir dergi yayınladı. Çeşitli televizyon kanallarının Avrupa temsilciliği, SU tv ve YOL tv’de Genel Yayın Yönetmenliği, BİRGÜN ve YURT Gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. 2015-2016 yıllarında CHP Yurtdışı Örgütleri Danışmanlığı yaptı. Sosyal Demokrasi, Farklı Çizgi, Yavuz’un Aklı, Alevilerin Siyasal Tarihi ve Adaletin İzinde Seyfi Oktay adlı yayınlanmış beş kitabı var.

Birsen Temir Saraç: ODTÜ Mezunu. Eğitimci. DİB Koordinasyonu üyesi. Alevi kadınlar birliği ve Anadolu Kadın Hareketi Başkanı.

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

[email protected]
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu