thumb image

Genel

DİB’DEN EYT GENEL KURULUNA MESAJ

Kazanılmış emeklilik hakları için yıllardır mücadele eden Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonunun genel kurulunu selamlıyoruz.

Kazanılmış haklarının iadesi iktidar tarafından seçimden seçime ötelenen EYT’lilerin sorunu bütün emekçilerin ve açlık sınırı altında maaşlarla hayatta kalmaya çalışan emeklilerin sorunlarından ayrı değildir.

Ülkenin kaynaklarını sermayeye, yandaşlara, bir avuç zengine aktaran, emeğiyle yaşayanlara açlık, yoksulluk ve işşizlikten başka bir şey vaadetmeyen Tek adam Saray rejimi için EYT diye bir sorun yoktur. Bu yüzden hak taleplerine sessiz kalmakta, sanki lütufta bulunacakmış gibi kazanılmış hakları gasp etmektedir. Eğitimden sağlığa, temiz havadan içilecek suya en temel ihtiyaçların piyasaya teslim edildiği bu ülkede insanlık dışı koşullarda güvencesiz çalışılır, sendikalı olanlar işten atılır, mezarda emekli olunur, işçilerin sigorta primleri bile patronlara peşkeş çekilir. Kazanılmış haklar gaspedilir.

EYT sorunu ancak emeklilerin, emekçilerin ve bütün demokrasi güçlerinin ortak mücadelesi sonucunda halkın yakıcı sorunları etrafında oluşturulacak bir güç birliğiyle çözülebilir. Açlık sınırında, yoksulluk sınırında, borç altında yaşayan, başını sokacak ev bulamayan halkın değiştirici, dönüştürücü iradesini el birliğiyle ortaya çıkarmaktan başka çözüm yolumuz yoktur.

Demokrasi İçin Birlik olarak verdikleri hak mücadelesinde EYT’lerin yanındayız.

Kurtuluş yok tek başına ya, hep beraber ya hiçbirimiz.

 

Demokrasi için Birlik

02.07.2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

[email protected]
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu