thumb image

Genel

HDP’YE YÖNELİK OPERASYONA MUHALEFET ORTAK TUTUM ALMALI

Seçime günler kala yapılan Diyarbakır merkezli operasyonla yüzü aşkın HDP  parti yetkilisi, çalışanı  gazeteci ve avukatın göz altına alınması 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere açık müdahale.

Seçimi kaybedeceğini bilen Saray rejimi, değişim iradesini bütün baskılara rağmen ortaya koyan  halkı, operasyonlar, provokasyonlar, açık tehditlerle gözdağı vererek sindirmeyi amaçlıyor. Niyeti, halkın iradesini yalan, dolan, hile ve zorbalıkla çalmak. Başaramayacaklarını biliyoruz.

Ancak, seçim güvenliğini doğrudan ilgilendiren bu hukuk dışı saldırılara  karşı bütün muhalefet ortak bir tutum içinde olmalı.

Saray rejimini sandıkta bozguna uğratmanın yolu,  seçim sürecini hukuksuzluğa ve şiddete boğmaya çalışan operasyon ve provokasyonlara karşı bu ortak tutumu güçlü bir şekilde alabilmekten geçiyor.

Demokrasi için Birlik

25.04.2023


DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

[email protected]
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu