thumb image

Genel

SORUYOR, CEVAP BEKLİYORUZ!

Dünyanın en adaletsiz vergi sistemiyle boğazından keserek gelirinin büyük kısmıyla vergi veren yurttaşlar olarak soruyoruz!

Ülkemizin dört bir yanında halkın ve bütün canlıların ortak varlığı olan ormanlarımız yangına teslim edilmişken soruyoruz!

Akbelen ormanı şirketlere peşkeş çekilirken, ormanı korumaya çalışanlara, orman köylülerine bizim vergilerimizle alınan biber gazıyla, tomayla saldıran jandarmaların görüntüleri aklımızdayken soruyoruz!

Cudi dağındaki orman yangınıyla ilgili internete düşen, asker giysisi içindeki kişilerin orman yangınını gülerek seyrettikleri video görüntüleri soruşturulmuş mudur?

Orman yanarken gülen bu insanlar , bizim vergilerimizle, bizi koruma görevini üstlendiği söylenen ordunun mensubu mudur?

Yangınla ilgileri var mıdır? Eğer yoksa neden yangını gülerek videoya çekmekte söndürmek için gayret göstermemektedirler? 

Soruyoruz? Devlet dediğiniz ormanını koruyana biber gazı sıkmak, yanan ormana bakıp yüzümüze gülmek midir? 


DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

[email protected]
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu