thumb image

HAYIRlı Haberler

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK, MECLİS TOPLANTISINA ÇAĞIRIYOR

YOLCU YOLUNDA GEREK

Genel seçimlerden sonra muhalefette oluşan dağınıklık sürerken Saray rejimi hamle üzerine hamle yapıyor. Yeni Anayasa tuzağından, ÇEDES protokolüne, emek haklarının kökünü kazımaya çalışan, bir avuç sermayedarın kârını artırırken emeklilerin, yoksulların, emekçilerin boğazındaki son lokmaya da göz diken Orta Vadeli Programa (OVP) bu zayıflık ve dağınıklık halinden alabildiğine yararlanıyor.

Başta işçi direnişleri grevler olmak üzere toplumun her kesiminden yükselen itirazları Gezi davasında Yargıtay kararının onanması gibi saldırılarla bastırmaya, göz dağı vermeye çalışıyor. Kobane davasıyla ülkemizin barış umudu karartılıyor.

Demokrasi güçlerinin hızla toparlanmaya, Saray rejiminin saldırılarına karşı güçlü ortaklaşa adımlar atmaya ihtiyaç duyduğu bu süreç, aynı zamanda yerel seçim süreciyle bütünleşiyor. 

Bu dönemde Demokrasi İçin Birlik(DİB) olarak demokrasi güçlerinin dağınıklığının giderilmesi, moralin yükseltilmesi, iktidarın hamlelerine güçlü kitlesel ve ortak bir yanıt verilmesi ve yerel seçim sürecinde nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda meclisimizde tartışmak yeni dönemin yol haritasını saptamak istiyoruz.

DİB Meclisi’nin mevcut dağınıklığın giderilmesi konusunda aktif ve yapıcı bir tutum takınacağı ve görev alacağı inancıyla dayanışma ve dostlukla.

Tarih: 19 Ekim Perşembe, 18.30

TMMOB Makine Mühendisleri Odası

Katip Mustafa Çelebi, İpek Sk. No:9, 34433 Beyoğlu/İstanbul

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

Demokrasi İçin Birlik; katılımcı ve çoğulcu yeni bir demokrasiyi, her türlü farklılığın tanındığı ve bu farklılıkların kamusal alanda yer bulduğu bir demokratik yaşamı hedefleyen, herkesin eşit ve çoğulcu bir anlayışla katıldığı, hiçbir siyasi görüş ya da partinin şemsiyesi altında olmayan bir birlik hareketidir.

BİZE ULAŞIN

[email protected]
www.demokrasiicinbirlik.com

© 2017 DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK. Her Hakkı Saklıdır. dibNot | Demokrasi Sayacı | Demokrasi Forumu